Binnenkort in Genk

Zoeken binnen dienstverlening van A tot Z

Studentenkamers - vergunning voor uitbating

Als je een pand wil ombouwen of de bestemming wijzigen om er studentenkamers in onder te brengen, moet je hiervoor vooraf zowel een stedenbouwkundige vergunning als een uitbatingsvergunning krijgen van het stadsbestuur.

 

Vooraleer je een dergelijke vergunning krijgt, moet het gebouw en de individuele kamers aan diverse voorwaarden, vastgelegd in het politieregelement, voldoen.

Voor meer informatie en met vragen over de aanvraagprocedure kan je als (mogelijke) verhuurder steeds terecht bij het stadsbestuur.

Het aanvraagformulier voor een uitbatingsvergunning kan je dan ook pas aanvragen na goedkeuring door het stadsbestuur.

 

Voor het ombouwen van een woning tot een studentenhuis met één of meer studentenkamers, kan je onder bepaalde voorwaarden de studentenhuisvestingssubsidie aanvragen.

Ben je op zoek naar een studentenkamer? Raadpleeg dan snel het overzicht van alle studentenkamers met een uitbatingsvergunning.

 

Gratis.

 


Dienst Woonbeleid

Stadsplein 1

3600 Genk

Telefoon: 089 65 45 74

woonbeleid@genk.be


Stadhuis Genk, balieplein.

Openingsuren