Geschiedenis van Genk

 

Lijst van burgemeesters

REMANS TILMANUS
agent 1796 – 1799
gedoopt te Genk 15.10.1737
+ Genk 23.09.1813
REYSKENS HUBERT
agent in 1799 en maire vanaf 1801
gedoopt te Genk 22.07.1753
+ Genk 18.07.1821
BEURKENS GERARDUS CHRISTOPHORUS
maire 18.07.1805 –febr. 1808
gedoopt te Asch 27.03.1758
+ Asch 08.02.1825
LANTMEETERS WILLEM of GUILLAUME
was maire en schout vanaf 1808 en
in 1813 burgemeester tot 1831
gedoopt te Genk 30.11.1747
+ Genk 13.10.1831
REMANS GERARD
burgemeester van 1831 tot 1842
gedoopt te Genk 07.01.1806
+ Genk 19.05.1889
HOUBEN PIETER
burgemeester van 1843 –1854
gedoopt te Genk 21.01.1784
+ Genk 30.01.1864
LANTMEETERS JAN MATHIJS
burgemeester van 1855 – 1895
geb. Genk 04.01.1826
+ Genk 16.02.1907
HOUBEN PIETER JAN
burgemeester van 1896 – april 1905
geb. Genk 21.08.1842
+ Genk 24.04.1905
LANTMEETERS JULES
burgemeester van 09.07.1905 – 1926
vluchtte naar Nederland gedurende WWI (1914 – 1918). Eerste schepen Jan Mathijs Houben was tijdens die periode dienstdoend burgemeester.
geb. Genk 11.07.1875
+ Genk 14.05.1935
LANTMEETERS JOZEF
burgemeester van 1927 – 1944
werd door de Duitse bezetter op 27.12.1941 gegijzeld en 30 dagen opgesloten in Hoei en op 23.07.42 uit zijn ambt ontzet. Bij de bevrijding (14.09.1944) opnieuw burgemeester tot hij op 19.12.1944 zijn ontslag aanbood wegens ziekte.
geb. Genk 30.09.1888
+ Genk 05.01.1946
OLAERTS JOZEF
oorlogsburgemeester van 23.12.1942 tot 14.09.1944
geb. Genk 18.01.1914
+ Genk 09.04.1990
BIJNENS GERARD
burgemeester van 13.01.1947 tot 1976
geb. Houthalen 12.12.1911
+ Genk 23.04.1991
GAETHOFS LOUIS
burgemeester van 1977 – 1986
geb. 25.11.1933
GABRIELS JEF
burgemeester van 1987 – 2009
geb. Hasselt 08.12.1947

DRIES WIM
burgemeester vanaf 18.12.2009 

geb. Genk 24.03.1972