Op 5 maart verwelkomen we bij BRAUW in Genk opnieuw een bekende stem binnen de reeks BRAUW Beleeft. Voor deze editie komt Bacari uit Diest voor de tweede keer koken in onze brouwerij. Helemaal in het begin, bij de eerste stappen van BRAUW, was chef Jan een van de allereerste koks die bij ons aan tafel schoof. Nu, vijf jaar later, keert hij terug. Niet als herhaling, maar als een volgend hoofdstuk.
Chef Jan brengt die avond een verfijnd menu, gedragen door seizoensproducten en de herkenbare Bacari-signatuur. Bij elk gerecht serveer ik, Joris, een zorgvuldig gekozen BRAUW-bier, afgestemd om smaken te versterken, te verdiepen of net een spannend contrast te bieden. Zo blijft BRAUW Beleeft wat het altijd is geweest: een reeks waarin gastchefs, bier en verhalen elkaar blijven ontmoeten.
Deze foodpairing past perfect binnen BRAUW Beleeft: telkens anders, telkens herkenbaar, altijd met aandacht voor wat mensen samenbrengt aan tafel.
📅 5 maart
📍 BRAUW – Genk
💶 €65 per persoon – all in
🍽️ Menu door chef Jan (Bacari, Diest)
🍺 Bierpairing door BRAUW
Inschrijven is verplicht. Plaatsen zijn beperkt.
Praktische informatie
Wanneer
- do 5 maart 2026 van 19 tot 22 uur
