Nog nooit namen zoveel kinderen deel aan de Genkse zomerscholen. Maar liefst 345 kinderen konden deze zomer spelenderwijs hun kennis en vaardigheden versterken zodat ze vol zelfvertrouwen aan het nieuwe schooljaar kunnen starten.
Recordaantal deelnemers
Stad Genk organiseerde dit jaar voor de veertiende keer een reeks zomerscholen. Verspreid over de hele stad vonden in juli en augustus 23 zomerscholen plaats. In totaal kregen zon 345 kinderen de kans om tijdens de zomer twee weken lang hun kennis en vaardigheden bij te spijkeren, vertelt schepen van Talentontwikkeling, Anniek Nagels.
Dat is een recordaantal in vergelijking met vorige edities. Opvallend is ook dat kinderen steeds regelmatiger aanwezig zijn. Elke zomerschool duurt twee weken en we merken dat steeds meer kinderen alle dagen aanwezig zijn, licht schepen Nagels toe.
Taalvaardigheid centraal
De zomerscholen draaiden op de inzet van een enthousiast team van zon 60 vrijwillige leerkrachten. Zij begeleidden de kinderen bij educatieve en creatieve spelletjes waarbij taal steeds de rode draad vormde. Door veel te praten en samen te werken, werden de Nederlandse vaardigheden van de kinderen verder versterkt.
Op basisschool De Groeicampus werkten twee leerkrachten met een groep van een vijftiental kinderen uit het eerste en tweede leerjaar. In de voormiddag lag de focus op woordenschat, mondelinge taalvaardigheid en wereldkennis. In de namiddag konden kinderen hun creativiteit kwijt tijdens kunst- en spelactiviteiten.
Spelenderwijs leren
Het mooie aan de zomerscholen is dat kinderen op een speelse manier leren, zonder dat het aanvoelt als school, benadrukt schepen Nagels. Zo blijven ze tijdens de zomer actief bezig, versterken ze hun zelfvertrouwen en bereiden ze zich goed voor op een vlotte start van het nieuwe schooljaar.
Samen leren, samen groeien
Deelnemende kinderen werden via hun school aangemoedigd om deze extra leerkansen te grijpen. Voor velen betekende dit een waardevolle kans om tijdens de vakantie hun kennis en vaardigheden te versterken. Dat maakt de overgang naar september makkelijker en geeft hun meer vertrouwen in de klas.
Zomerscholen voor Oekraïense kinderen
Voor het vierde jaar op rij organiseerde stad Genk ook specifieke zomerscholen voor Oekraïense kinderen. Een vijftigtal kinderen nam hieraan deel. Naast het oefenen van hun Nederlandse taalvaardigheid konden de kinderen deelnemen aan creatieve workshops, educatieve spelletjes en sportactiviteiten.
