TURNERoundITALIA door de ogen van Patrick

Gepubliceerd op woensdag 1 oktober 2025 20 u.
Het Emile Van Dorenmuseum brengt in oktober werk van kunstenaar Quinten Torp. “Een ode aan Engelse landschapsschilder Turner”, zegt kunstenaar en vriend Patrick Meylaerts. “Quintens manier van schilderen is spontaan en energiek.”

Hoe ken je Quinten Torp?

“Ik volg Geert Mullens aka ‘Quinten Torp’ al heel wat jaren. Als collega-kunstenaars voelen we een sterke verwantschap, maar onze werkwijze om werken tot stand te brengen verschilt. Ik maak hoofdzakelijk beelden terwijl Geert vooral schildert.”

Hoe zou je zijn werk beschrijven?

“Hij schildert ‘nat in nat’, een techniek waarbij verf in natte lagen wordt aangebracht. Zo vloeien kleuren in elkaar en ontstaan er vanzelf zachte overgangen en nieuwe tinten. In zijn levendige schilderijen voel je de energie van de penseelstreken. En ja, het geeft ook snel resultaat, daar ben ik stiekem wel een beetje jaloers op. Ik geniet thuis elke dag van zijn werk.”

Geert reisde voor de nieuwe expo met een oude Lancia en koersfiets door Italië, de Britse landschapsschilder William Turner achterna. Jij hebt hier ook een aandeel in, vertel?

“Geert gebruikte zijn fiets om rustig rijdend het Italiaanse landschap dieper in zich op te nemen. Onderweg stopte hij op bijzondere plekken om ze meteen vast te leggen op doek. Ik vond dat een geweldig idee en heb met plezier meegedaan aan de crowdfunding om het project te steunen. Veel Limburgers hebben hem trouwens gesteund en tips gegeven voor deze reis. Ik ben zeer benieuwd naar het resultaat.”

De expo TURNERoundITALIA opent op 5 oktober. Ook het kunstboek met afbeeldingen van de schilderijen en tekeningen wordt dan voorgesteld.

Meer info